Kas ir hakatons DaibeZero?

HAKATONS DaibeZero - ideju maratons, kurā profesionālu mentoru vadībā ikvienam būs iespēja radīt jaunas, dzīvotspējīgas atkritumu pārstrādes idejas, balstītas aprites ekonomikas principos ar DAIBĒ pieejamo atkritumu veidu izmantošanu, ko hakatona noslēgumā vērtēs profesionāļu žūrija.

Ja esi ieinteresēts, radošs un zinošs, viens vai kopā ar domubiedriem un saredzi iespēju savu ideju īstenošanā ar mērķi padarīt pasauli tīrāku un zaļāku, tad hakatons būs īstā vieta, lai ieceres pārvērstu realitātē!

Kas var piedalīties?

Hakatonā aicinām piedalīties personas vai domubiedru grupas komandās līdz 6 cilvēkiem no visas Latvijas – ikvienu vides jautājumu jomā domājošo – studentus, pasniedzējus, uzņēmumu pārstāvjus, jaunos uzņēmējus, programmētājus, grafiskos dizainerus, biznesa un finanšu speciālistus vai vienkārši entuziasma pilnus ideju ģeneratorus. Hakatona dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Kā tas notiks?

Sestdienas rītā dalībnieki iepazīsies ar reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru DAIBE. Pasākuma moderators prezentēs visu komandu idejas pārējiem hakatona dalībniekiem.

Dažādu nozaru speciālisti – mentori iecerētajām idejām palīdzēs formēt pētniecības vai biznesa modeli, kā arī materiālu pārstrādei izvēlēties piemērotākos tehnoloģiskos risinājumus.

Komandas prezentēs savus gatavos projektus žūrijai – ekspertiem, kuri pasākuma noslēgumā noteiks izcilāko, inovatīvāko un dzīvotspējīgāko ideju, kuras autori saņems hakatona galveno balvu.

Labākās idejas to tālākai īstenošanai tiks sagatavotas un virzītas iesniegšanai LIAA Valmieras biznesa inkubatorā, atbalsta saņemšanai no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras.

Balvas

baneris balvu fonds.png

Hakatona balvu fonds - 15 000 EUR, galvenā balva - 10 000 EUR
Būs arī simpātiju balvas no SIA ‘’Mercury International’’!

Pat ja komanda neiekļūst laureātu vidū, vai kāda dalībnieka ideja netiek attīstīta tālāk, hakatons ikvienam dos vērtīgas zināšanas, jaunas idejas, kontaktus, potenciālos partnerus un kolēģus, kā arī lielisku iespēju prezentēt savu biznesa ideju ekspertiem.

Pieteikšanās un reģistrācijas maksa

Lai kļūtu par hakatona dalībnieku, ir jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma anketa līdz 01.07.2021.

Visas komandas 09.07.2021. prezentēs savas idejas tiešsaistē hakatona mentoriem. Pēc tikšanās visi interesenti saņems atbildes e-pastu ar apstiprinājumu/noraidījumu dalībai hakatonā.

Mentori

Hakatona norises laikā mentori palīdzēs komandām turēties “rāmjos” un virzīties uz mērķi, sniegs profesionālus padomus, konsultēs un dalīsies ar savu pieredzi, uzmundrinās un nepieciešamības gadījumā izteiks profesionālu kritiku. Mentori komandām palīdzēs šādos jautājumos:

 • finansu piesaiste.png

  Finanšu piesaiste un biznesa modeļi

 • dizains un tehnologijas.png

  Dizains un tehnoloģijas

 • uzņēmumu attistiba.png

  Uzņēmumu attīstība

 • uznjemejdarbibas uzsaksana.png

  Uzņēmējdarbības uzsākšana

 • materialu izpete.png

  Materiālu izpēte un pārstrāde

Nakšņošana un ēdienreizes

Radošus prātus nepieciešams pabarot ne tikai ar jaunām zināšanām un idejām, tādēļ dalībniekiem tiks nodrošinātas brokastis, pusdienas un vakariņas un visa pasākuma laikā būs pieejamas uzkodas, kafija, tēja un ūdens.

Nakšņošana – Naktsmājas, Valmiera

Kas obligāti jāņem līdzi?

Hakatona dalībniekam jāņem līdzi savs portatīvais dators un viss cits pēc pašu ieskatiem un vajadzībām, lai justos ērti un brīvi.

Tiks nodrošināts tehniskais aprīkojums un kancelejas piederumi.

Nokļūšana?

Hakatona dalībnieki 21. augustā plkst.8.30 pulcējas Valmierā, pie Vidzemes Olimpiskā centra, no kurienes aties speciāli organizēts, bezmaksas autobuss, kas visus nogādās Daibē un pēc tam uz atpakaļ uz Vidzemes Olimpisko centru(VOC).

Dalībnieki ar saviem transportlīdzekļiem ierodas Daibē plkst. 9.00.

Pieteikšanās līdz 1. jūlijam

Hakatona nolikums

HAKATONA nolikumu lasi šiet