Daibe Zero

RAAC ''Daibe''

Kas ir hakatons DaibeZero?

HAKATONS DaibeZero - ideju maratons, kurā profesionālu mentoru vadībā ikvienam būs iespēja radīt jaunas, dzīvotspējīgas atkritumu pārstrādes idejas, balstītas aprites ekonomikas principos ar DAIBĒ pieejamo atkritumu veidu izmantošanu, ko hakatona noslēgumā vērtēs profesionāļu žūrija.

Ja esi ieinteresēts, radošs un zinošs, viens vai kopā ar domubiedriem un saredzi iespēju savu ideju īstenošanā ar mērķi padarīt pasauli tīrāku un zaļāku, tad hakatons būs īstā vieta, lai ieceres pārvērstu realitātē!

Kas var piedalīties?

Hakatonā aicinām piedalīties personas vai domubiedru grupas komandās līdz 5 cilvēkiem no visas Latvijas – ikvienu vides jautājumu jomā domājošo – studentus, pasniedzējus, uzņēmumu pārstāvjus, jaunos uzņēmējus, programmētājus, grafiskos dizainerus, biznesa un finanšu speciālistus vai vienkārši entuziasma pilnus ideju ģeneratorus. Hakatona dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Kā tas notiks?

Dalībnieki iepazīsies ar reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru ''DAIBE''. Pasākuma moderators prezentēs visu komandu idejas pārējiem hakatona dalībniekiem.

Dažādu nozaru speciālisti – mentori iecerētajām idejām palīdzēs formēt pētniecības vai biznesa modeli, kā arī materiālu pārstrādei izvēlēties piemērotākos tehnoloģiskos risinājumus.

Komandas prezentēs savus gatavos projektus žūrijai – ekspertiem, kuri pasākuma noslēgumā noteiks izcilāko, inovatīvāko un dzīvotspējīgāko ideju, kuras autori saņems hakatona galveno balvu.

Mentori

Hakatona norises laikā mentori palīdz komandām turēties “rāmjos” un virzīties uz mērķi, sniedz profesionālus padomus, konsultē un dalās ar savu pieredzi, uzmundrina un nepieciešamības gadījumā izsaka profesionālu kritiku. Mentori komandām palīdz šādos jautājumos:

 • finansu piesaiste.png

  Finanšu piesaiste un biznesa modeļi

 • dizains un tehnologijas.png

  Dizains un tehnoloģijas

 • uzņēmumu attistiba.png

  Uzņēmumu attīstība

 • uznjemejdarbibas uzsaksana.png

  Uzņēmējdarbības uzsākšana

 • materialu izpete.png

  Materiālu izpēte un pārstrāde

Nakšņošana un ēdienreizes

Radošus prātus nepieciešams pabarot ne tikai ar jaunām zināšanām un idejām, tādēļ dalībniekiem tiek nodrošinātas brokastis, pusdienas un vakariņas un visa pasākuma laikā būs pieejamas uzkodas, kafija, tēja un ūdens.

Nakšņošana - ņemot vērā, ka dalībniekiem darba laiks ir visu nakti, ir pieejams kluss atpūtas stūris, kurā ar saviem guļammaisiem un matračiem pēc nepieciešamības ir iespējams atpūsties. Par papildus naktsmītnēm ja ir vēlēšanās, katrs parūpējas individuāli.

Kas obligāti jāņem līdzi?

Hakatona dalībniekam jāņem līdzi savs portatīvais dators un viss cits pēc pašu ieskatiem un vajadzībām, lai justos ērti un brīvi.

Tiks nodrošināts tehniskais aprīkojums un kancelejas piederumi.

Hakatona nolikums

Nolikums